راهنمای خرید کابین آسانسور, لوازم جانبی آسانسور

راهنمای خرید سنگ کف آسانسور و آشنایی با انواع سنگ آسانسور

سنگ کف آسانسور پرند لیفت

سنگ کف آسانسور، یکی از مهمترین موارد و آیتم هایی است که در کابین آسانسور مورد استفاده قرار میگیرد، اما پیش از آن می توانید با فاکتورهای قیمت گذاری کابین آسانسور یا به عبارتی چگونگی محاسبه قیمت کابین آسانسور 4 نفره، خرید کابین آسانسور 5 نفره، خرید کابین آسانسور 6 نفره، خرید کابین آسانسور 7 نفره و خرید کابین آسانسور 8نفره را در مقاله ای دیگر مشاهده کنید.

دلیل اهمیت انتخاب نوع و جنس سنگ کابین به آنجا برمیگردد که امروزه با توجه به مرتفع شدن ساختمان ها، کمتر از راهرو استفاده می شود و جابجایی بین طبقات از طریق بالابرها یا آسانسورها انجام می شود در نتیجه بیشترین حجم برخورد افراد در آسانسور با کفپوش کابین خواهد بود.

انواع سنگ آسانسور:

  • سنگ گرانیت
  • سنگ مرمریت
  • سنگ چینی کریستال
  • سنگ معرق
  • سنگ مصنوعی

حال به توضیح مختصری درباره ویژگی های هرکدام خواهیم پرداخت.

سنگ آسانسور گرانیت: با دوام ترین و مقاوم ترین سنگ کف در برابر ضربه برای آسانسورها این نوع سنگ ها هستند، به دلیل دوام بالایی که دارند می توانید با خیال راحت به شست و شوی آنها بپردازید و نگران آسیب دیدگی این سنگ ها به خاطر برخورد با آب نباشید؛ از ویژگی های دیگر گرانیت ها تنوع رنگی موجود در آنهاست.

از مهمترین انواع سنگ گرانیت که در آسانسور مورد استفاده قرار میگیرند می توان به گرانیت شقایق، گرانیت نهبندان، گرانیت هلویی، گرانیت نهبندان گل پنبه ای و گرانیت آبی نروژ اشاره کرد.

انواع سنگ گرانیت برای کابین آسانسور

سنگ گرانیت تایباد هلویی سنگ گرانیت سبز جنگلی سنگ گرانیت دانه اناری سنگ گرانیت سفید بروجرد سنگ گرانیت سفید زاهدان سنگ گرانیت سفید نطنز سنگ گرانیت قرمز یزد سنگ گرانیت نهبندان پرتقالی

 

در کابین های آسانسور پرند، امکان استفاده از سنگ های گرانیت وجود دارد، اگر مایلید قبل از خرید سنگ کابین مورد نظر خود را درون آسانسور ببینید وارد بخش شبیه ساز کابین آسانسور پرند لیفت شوید؛ همچنین بهتر است قبل از خرید با پرند لیفت آشنا شوید .

 

سنگ آسانسور مرمریت: پس از سنگ های گرانیت که بالاترین دوام را دارند سنگ های مرمریت از دوام بالایی برخوردارند؛ تنوع رنگ و طرح سنگ های مرمریت بیشتر از سایر انواع سنگ هاست و این مورد برای افرادی که دنبال زیبایی بیشتری هستند سنگ مرمریت را به سنگ محبوبی تبدیل کرده است.

زیباترین سنگ های مرمریت برای آسانسور، مرمریت پاتریس، مرمریت گلدن بلک، مرمریت گوهره، مرمریت مشکی نجف آباد و مرمریت مهکام هستند.

نکته) از میان سنگ های مرمریت، مرمریت گلدن بلک به دلیل ترکیب رنگی زیبای مشکی و رگه های طلایی از محبوبیت زیادی برخوردار است اما باید افزود که در عین زیبایی خاصی که دارد اما بسیار شکننده هستند و علت این شکنندگی، ساختار شکل دهنده گلدن بلک است که از چسبیدن خرده سنگ ها و چسب تشکیل شده است.

سنگ مرمریت پارادایس سنگ مرمریت پرشین سیلک سنگ مرمریت چریکی سنگ مرمریت دهبید شایان سنگ مرمریت کوه سفید سنگ مرمریت گلدن بلک سنگ مرمریت گوهره سنگ مرمریت مارشال سنگمرمریت مشکی نجف آباد سنگ مرمریت مهکام سنگ مرمریت هرسین ممتاز

 

سنگ آسانسور چینی کریستال: سنگ های چینی از جمله سنگ هایی به حساب می آیند که بیشتر در زمینه های سفید و با دانه های بلوری وجود دارند اما دوام این مدل به خوبی دو مدل سنگ گرانیت و مرمریت نیست. معروف ترین مدل از سنگ های چینی، سنگ چینی لاییبید است.

نمونه سنگ کابین لاییبید

 

سنگ آسانسور مصنوعی: برخلاف سنگ های بالا که همگی سنگ های طبیعی هستند و از معدن استخراج می شوند، سنگ های مصنوعی (به انگلیسی: Artificial stone ) از ترکیب مجدد سنگ‌های طبیعی با مواد افزودنی دیگر همچون سیمان و افزودنی‌های پلیمری به دست می‌آیند که به آن‌ها وزن کمتری داده و در نتیجه نصب آن‌ها سریعتر می‌شود.

همچنین برای خرید کفپوش آسانسور کلیک کنید.

در سنگ های مصنوعی، همانند ورق های استیل طرحدار که تنوع زیادی در طرح دارند، این امکان برای مشتری وجود دارد که طرح گرافیکی مورد نظر خود را روی سنگ کار بکند و این یعنی تنوع در انتخاب طرح به حداکثر حالات ممکن خواهد رسید.

 

سنگ مصنوعی آسانسور پرند

سنگ مصنوعی آسانسور سنگ مصنوعی آسانسور در کابین سنگ مصنوعی آسانسور طرح لاشتر و نجف آباد

سنگ مصنوعی آسانسور با لمینت سنگ مصنوعی کف آسانسور سنگ مصنوعی کف آسانسور

سنگ مصنوعی کف آسانسور سنگ مصنوعی آسانسور طرحدار سنگ مصنوعی آسانسور

سنگ مصنوعی آسانسور سنگ مصنوعی آسانسور شبیه ورساچه سنگ مصنوعی آسانسور ورساچه

سنگ مصنوعی کابین آسانسور سنگ مصنوعی آسانسور در کارگاه آسانسور کفپوش سنگ مصنوعی با لمینت برای آسانسور

سنگ مصنوعی کابین آسانسور کفپوش کف آسانسور با سنگ مصنوعی ورساچه

کابین آسانسور تایل دار به همراه سنگ مصنوعی سنگ مصنوعی در کابین آسانسور پرند سنگ مصنوعی آسانسور مشکی طلایی

سنگ مصنوعی آسانسور طرحدار اسلیمی روشن سنگ مصنوعی آسانسور گل دار سنگ مصنوعی آسانسور قهوه ای گلدار

سنگ مصنوعی آسانسور لمینتی سنگ مصنوعی آسانسور گرد سنگ مصنوعی آسانسور ورساچه سفید

سنگ مصنوعی آسانسور آبی

سنگ آسانسور معرق: سنگ هایی هستند که از برش های سنگ های مختلف و چسباندن این برش ها در کنار هم شکل میگیرند؛ به همین دلیل تنوع خیلی زیادی دارند و بیشتر برای استفاده در تزئینات دیواره ها مورد استفاده قرار می گیرند تا برای استفاه در کف اتاق آسانسور؛ طبیعیست که دوام سنگ های معرق به دلیل چند تکته بودن خیلی بالا نخواهد بود.

انواع سنگ معرق کابین آسانسور

نکته: از لحاظ شباهت بین سنگ های معرق و مصنوعی تفاوت زیادی نیست اما فرق این دو نوع سنگ در نحوه ساخت آنهاست؛ طرح های ایجاد شده در سنگ مصنوعی از جنس چاپ هستند اما در سنگ های معرق از چیدن سنگ های برش خورده در کنار هم ایجاد می شوند.

 

برای اینکه میزان آسیب سنگ کابین آسانسور را به کمترین حد ممکن برسانید باید به چند نکته توجه داشت:

  • در انتخاب سنگ کف مناسب، بیشترین دقت را نمایید.
  • جهت جلوگیری از ضربه و شکستگی سنگ کف آسانسور می توانید از کفپوش مناسب استفاده کنید.
  • از حمل وسایل و اشیایی که ممکن است به کف آسانسور ضربه بزند خودداری فرمایید.

 

نتیجه گیری:

در انتهای برای جمع بندی می توانیم به این نتیجه برسیم که قبل از خرید سنگ آسانسور حتما درباره انواع کابین آسانسور و میزان رفت و آمد اهالی آن مجتمع و انتظار خود از سنگ کف به یک جمع بندی برسید؛ اگر دوام و ماندگاری سنگ کف برای شما اهمیت بیشتری دارد بهتر است از سنگ های گرانیت استفاده کنید و در غیر این صورت اگر بیشتر جلوه های بصری و زیبایی برایتان اهمیت دارد، سنگ های مرمریت، معرق یا مصنوعی گزینه های مناسبی برای شما خواند بود.

در انتهای این مطلب نیز توجه شما را به مقالات آشنایی با آسانسور و لوازم جانبی آسانسور جلب می کنیم.

انواع سنگ های کف را در کابین های پرند لیفت مشاهده کنید:

یک فکر در مورد “راهنمای خرید سنگ کف آسانسور و آشنایی با انواع سنگ آسانسور

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *