راهنمای خرید کابین آسانسور, طراحی و ساخت کابین

قیمت کابین آسانسور و عوامل موثر بر آن هنگام خرید

عوامل موثر بر قیمت کابین آسانسور

یکی از مسائل مهمی که پیش از خرید انواع مدل های کابین آسانسور مورد توجه هر خریداری قرار میگیرد، قیمت کابین آسانسور است. سوالی که همیشه از ما پرسیده می شوذ این است که چه عواملی بر قیمت کابین آسانسور تاثیرگذار هستند؟

پیش از شروع مقاله می توانید بخوانید: آشنایی با موتور آسانسور و مارک های معروف آن در ایران و دنیا

همچنین بهتر است درباره مزایا و معایب آسانسورهای کششی و هیدرولیکی بیشتر بدانید.

طبیعتا برای هر مشتری، خرید کالا با قیمت مناسب، یکی از مهمترین فاکتورها به حساب می آید اما باید توجه داشت که همانطور که از قدیم گفته می شد، هر گرانی بی علت نیست و هر ارزانی هم بی علت نیست؛ پس باید حین تحقیق درباره پیدا کردن کابین با مناسب ترین قیمت به این نکته توجه داشت که کیفیت را فدای قیمت پایین نکنیم.

حال به این نکته خواهیم پرداخت که چه عواملی بر قیمت کابین آسانسور تاثیر گذار هستند؛ شناختن این فاکتورها به ما کمک می کند تا خرید آگاهانه تر و دقیق تری داشته باشیم ؛ به علاوه سوء استفاده کلاهبرداران و شرکت های تقلبی را به حداقل کاهش میدهد.

 

فاکتورهای تاثیرگذار بر قیمت کابین آسانسور

همچنین بخوانید: هزینه نوسازی کابین آسانسور چقدر است؟

ظرفیت کابین آسانسور (گنجایش کابین)

به میزان فضای موجود در کابین بر اساس تعداد نفرات، ظرفیت یا اندازه کابین گفته می شود. معمولا ظرفیت آسانسور بر اساس جمعیت ساختمان محاسبه می شود اما در کل انتخاب میزان ظرفیت کابین آسانسور کاملا اختیاری است؛ گفتن این نکته خالی از لطف نیست که از لحاظ زیبایی، هرچه اندازه کابین بزرگتر باشد، جلوه چشم نوازتری خواهیم داشت.

میزان ورق استیل استفاده شده در کابین ها باعث می شود تا قیمت کابین ها تغییر کند.

ظرفیت های رایج برای کابین آسانسور از این قبیل هستند:

کابین آسانسور 4 نفره – کابین آسانسور 5 نفره – کابین آسانسور 6 نفره – کابین آسانسور 7 نفره – کابین آسانسور 8 نفره، بیشترین سفارش را در میان مشتریان دارند؛ البته در شرکت آسانسور پرند، امکان ساخت کابین با هر ظرفیتی وجود دارد و محدودیتی در ساخت وجود ندارد.

توجه: در پرندلیفت قیمت کابین آسانسور 4 نفره، 5 نفره و 6 نفره یکسان است، همچنین قیمت کابین آسانسور 7 نفره، 8 نفره و 9نفره نیز تفاوتی باهم ندارد.

 

ارتفاع کابین آسانسور

با توجه به نحوه کارکرد کابین آسانسور، میزان ارتفاع کابین آسانسور می تواند بلندتر باشد؛ مثلا برای آسانسورهای حمل اسباب و وسایل معمولا از کابین با سقف بلند استفاده می شود و در کابین های با استفاده معمولی و مسکونی از کابین با ارتفاع نرمال استفاده می شود.

ارتفاع کابین های آسانسور چقدر است؟

معمولا ارتفاع و بلندی کابین آسانسور یکی از این چند حالت خواهد بود:

کابین آسانسور با ارتفاع 2/35 متر (235 سانتی متر)

کابین آسانسور با ارتفاع 2/50 متر (250 سانتی متر)

کابین آسانسور با ارتفاع 2/70 متر (270 سانتی متر)

در ساختمان های مسکونی معمولا از کابین با ارتفاع های 2/35 و 2/50 استفاده می شود، اما برخی نیز به دلیل افزایش زیبایی و نمای کابین آسانسور از ارتفاع های بلند مانند 2/70 نیز استفاده می کنند.

 

جنس بدنه کابین آسانسور

با توجه به اینکه در اتاق آسانسور شما از چه نوع موادی استفاده شود، قیمت کابین نیز افزایش یا کاهش پیدا خواهد کرد. معمولا در ساخت کابین ها آسانسور از ورقه های استیل ضد زنگ و ام دی اف و یا ورقه های های گلاس استفاده می شود و در بعضی از کابین ها از ترکیب این ها کابین آسانسور ساخته می شود.

در پرندلیفت کابین ها از لحاظ جنس بدنه کابین و مواد اولیه استفاده شده در ساخت به دو دسته تقسیم می شوند:

با توجه به اینکه معمولا ورق های mdf به کار رفته در ساخت کابین آسانسور تنوع زیادی ندارند پس قیمت آنها بر هزینه آسانسور تاثیر زیادی ندارد اما قیمت کابین های ساخته شده از استیل، به دلیل تنوع در انواع ورق های استیل متفاوت بوده است؛ جهت آشنایی با ورق های استیل و تفاوت قیمت ورق های استیل ، مقاله مورد نظر پرندلیفت را مطالعه فرمایید.

بیشتر بخوانید: شکل های به کار رفته در ورق های استیل طرح دار

بیشتر بخوانید: ورق استیل تایل دار چیست و در کدام بخش از کابین آسانسور مورد استفاده قرار میگیرد؟

 

سنگ کف کابین آسانسور (انواع طرح سنگ آسانسور)

سنگ آسانسور یکی از آیتم هایی است که به صورت غیر مستقیم بر قیمت کابین آسانسور تاثیر گذار است و علت آن این است که معمولا سنگ کابین را شرکت های تولید کننده کابین آسانسور از بیرون تهیه میکنند، پس قیمت آن با توجه به سفارشی که مشتری داشته است تغییر می کند و این مورد به صورت مستقیم توسط تولیدکننده کابین تهیه نمی شود.

در شرکت آسانسور پرند نیز سنگ ها از بیرون تهیه شده اند و تنوع آنها در فروشگاه موجود است اما این امکان برای مشتری وجود دارد که اگر سنگ کابین مورد نظر را از بیرون تهیه کرده باشد، قیمت سنگ آسانسور از قیمت تمام شده کابین کسر خواهد شد و الزامی به خرید سنگ کابین از پرندلیفت برای مشتریان آسانسور پرند وجود ندارد.

برای آشنایی با انواع سنگ کابین آسانسور از گرانیت تا مرمریت، مقاله مورد نظر را مطالعه فرمائید.

 

همچنین بخوانید: آشنایی با انواع دستگیره کابین آسانسور

 

نورپردازی داخلی کابین آسانسور

در طراحی کابین های آسانسور جدید و لوکس، برخلاف کابین های گذشته که از تزئینات معمولی استفاده میشد، سعی می شود از تکنولوژی نیز بهره ببرند، به این صورت که فناوری های جدیدی مانند لامپ های ال ای دی (LED) رشته ای که معمولا از آنها به عنوان نور مخفی در دکوراسیون داخلی استفاده میشد را وارد کابین های آسانسور کرده و جلوه تازه ای به آسانسور می بخشند.

این نورپردازی های خطی به شکل های بسیار متنوعی در کابین ها مورد استفاده قرار می گیرند؛ گاهی در کنار آینه آسانسور و گاهی در در لبه های قرنیز آسانسور و یا از کف تا سقف آسانسور کشیده می شوند و علاوه بر افزایش روشنایی کابین آسانسور، بر زیبایی کابین می افزایند.

طبیعی است که افزودن نور خطی (linear light) به کابین آسانسور علاوه بر متریال استفاده شده در کابین، هزینه اضافه تری خواهد داشت که این مورد بر قیمت کابین آسانسور اثرگذار خواهد بود.

قبل از نورپردازی کابین آسانسور خود می توانید شکل و طرح سقف اتاق آسانسور را انتخاب کنید.

برای آشنایی با انواع کابین های آسانسور نورپردازی شده پرندلیفت کلیک کنید.

 

انواع سیستم تعلیق آسانسور

در شرکت های تولید آسانسور جهت کاهش مصرف انرژی مورد نیاز برای تعلیق آسانسور می توان از روش های مختلفی استفاده کرد که انتخاب هرکدام بستگی به میزان سرمایه گذاری و انتظار مشتری از سیستم تعلیق آسانسور دارد، اما به صورت کلی سیستم های تعلیق آسانسور به دو دسته اصلی زیر تقسیم می شوند که انتخاب هرکدام از این حالت ها می تواند در قیمت تمام شده کابین آسانسور تاثیر گذار باشد:

  1. سیستم تعلیق کششی

  2. سیستم تعلیق هیدرولیک

جهت آشنایی با انواع سیستم تعلیق کششی و سیستم تعلیق هیدرولیک در آسانسور، به مقاله مورد نظر مراجعه فرمایید.

 

نتیجه گیری:

پس از بررسی موارد موثر در قیمت کابین های آسانسور می توانید متناسب با نیاز و خواسته خودتان به انتخاب کابین آسانسور مناسب خود بپردازید. در این میان گاهی کابین آسانسور با قیمت مناسب به عنوان اولویت برای شما قرار خواهد گرفت، گاهی کیفیت و کارایی کابین آسانسور اهمیت بیشتری پیدا می کند و گاهی طراحی و زیبایی داخلی کابین مهمترین اولویت شما قرار خواهد گرفت و همه این موارد به شما بستگی دارد.

لطفا پیش از خرید با شرکت آسانسور پرند آشنا شوید.

یک فکر در مورد “قیمت کابین آسانسور و عوامل موثر بر آن هنگام خرید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *